USŁUGI MEDYCZNE

Domowe pogotowie medyczne

Usługa polega na udzieleniu pomocy medycznej u pacjenta w domu. Realizujemy również wyjazdy do miejsca pracy, do hotelu itp. Zespół medyczny składa się z jednej lub z dwóch osób, które uprawnione są do wykonywania świadczeń zdrowotnych. Najczęściej są to ratownicy medyczni.

Świadczenia zdrowotne realizujemy w ramach podmiotu leczniczego wpisanego do rejestru Wojewody. Dzięki temu nasi pacjenci otrzymują gwarancję najwyższej jakości wykonywanych przez nas usług.

Jak zamówić wizytę?

Aby zamówić wizytę domową wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie i przekazać podstawowe informacje o stanie zdrowia pacjenta. Konsultant poinformuje Cię kiedy wizyta może być zrealizowana. Najczęsciej czas oczekiwania na zespół to max. do 1 godziny od przyjęcia zgłoszenia.

Kiedy nie będziemy mogli wykonać wizyty domowej?

Nie należy sie z nami kontaktować kiedy objawy wskazują na bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia i życia tj. podejrzenie udaru mózgu, padaczka, ból w klatce piersiowej, masywne krwotoki, upadki z wysokości, nagła silna duszność itp. Wtakich przypadkach bezzwłocznie należy wezwać Państwowe Ratownictwo Medyczne tel. 999

Nie przyjmujemy wezwań od osób pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Nie realizujemy wizyt do dzieci, w takiej sytuacji należy kontaktować się z lekarzem pediatrą.

Kiedy będziemy mogli Ci pomóc?

Pogotowie medyczne możesz wezwać np. do wymiotów i biegunki, nadciśnienia tętniczego, różnego pochodzenia bólu np. kręgosłupa, głowy, brzucha, nerwobóli,  zatrucia pokarmowego i innych objawów, w których nie występuje bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia) , oferujemy również pomoc medyczną dla osób przewlekle chorych .

Kiedy masz zlecone zastrzyki, kroplówki i chcesz aby personel medyczny wykonał je u Ciebie w domu,

Na życzenie pobieramy krew i transportujemy do laboratorium,

Kiedy nie wiesz czy powinieneś udac sie do swojego lekarza rodzinnego lub do szpitala,

W sytuacji kiedy przesadziłeś z alkoholem i żle się czujesz na drugi dzień (osoba musi być trzewa)

Możesz po nas zadzwonić również w sytuacji kiedy nie pokoisz się o stan zdrowia twoich bliskich, do których nie masz możliwości przyjazdu (np. seniora, który do Ciebie dzwoni z informacją, że zle sie czuje),

Istnieje możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu na opiekę medyczną dla seniora , dla pracowników twojej firmy, innych instytucji (szczegółowych informacji udzielimy telefonicznie lub w naszym biurze).

Jak wygląda wizyta?

Wizytę realizują osoby z wykształceniem medycznym, posiadające doświadczenie w pracy w szpitalu i w pogotowiu ratunkowym – ratownicy medyczni, pielęgniarki, w uzasadnionych przypadkach lekarze. Wizyta obejmuje zebranie wywiadu medycznego oraz zbadanie pacjenta (badanie fizykalne, podstawowe badanie neurologiczne, pomiar parametrów życiowych ( pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu glikemii we krwi, poziom natlenienia organizmu, EKG). Zespół oceni stan twojego zdrowia i w zależności od sytuacji zaproponuje pomoc na miejscu lub wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego, transport do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, transport do Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Przychodni Nocnej i Świątecznej Opieki medycznej lub do innej, wskazanej przez Ciebie placówki medycznej.

BIURO

Mariacka 9/1
48-300 Nysa

TELEFON

663 247 427

MAIL

staffmedtransport@gmail.com

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio